Reklama 468x60
Wasiulis

SSL sertifikatai – kas tai ir kodėl to reikia?

Rekomenduojami pranešimai

SSL (Secure Sockets Layer) sertifikatai – tai technologija, kuri šifruoja duomenis perduodamus tarp lankytojo naršyklės ir svetainės serverio. Taip duomenys būna apsaugoti nuo trečiųjų asmenų (pavyzdžiui, programišių, besikėsinančių į duomenis).

Tai ypač aktualu bendrame naujų Europos Sąjungos reglamentų kontekste, nes dažnai perduodami duomenys išties jautrūs – mokėjimo kortelių numeriai, asmens kodas, adresai, tel. numeriai ir t.t. Tokie duomenys dažniausi e. komercijos funkcijų turinčiose svetainėse, bet dalis informacijos (kaip el. paštas ir vardas/pavardė) būna imami kone visose svetainėse per kontaktų / registracijos / naujienlaiškių užsakymo formas.

Ar mano svetainė turi SSL sertifikatą?

Tai paprasta pamatyti – jei naršyklės adresų juostoje prie svetainės domeno matote https://jusudomenas.lt (bei kairiau Secure žalia spalva, Chrome naršyklėje), tuomet pas Jus SSL sertifikatas sudiegtas ir svetainės kodas sutvarkytas.

Jeigu matote prie adreso tik http://jusudomenas.lt, o suvedus adresą https://jusudomenas.lt išmetamas saugumo pranešimas – tuomet SSL sertifikatas nediegtas.

 

Kodėl man reiktų susidiegti SSL sertifikatą?

Net jei svetainė paprasta, be jokių kontaktų formų ar juo labiau e. komercijos, yra kelios papildomos priežastys, kodėl SSL sertifikatą reikėtų susidiegti:

– Chrome, populiariausia naršyklė pasaulyje (beveik 60%), palaipsniui jau kelis metus didina saugumo reikalavimus svetainėms. Nors iki šiol Not secure http:// svetainėse rodydavo tik kuomet renkama informacija buvo kortelių duomenys (google tai atpažįsta iš kodo), o kitais atvejais tiesiog pilka spalva šauktukas arba not secure,.

– Kita aktuali Google paslauga, tai pats paieškos variklis. Svetainės, kurios turi sudiegtus SSL sertifikatus, reitinguojamos kiek aukščiau nei svetainės, kurias paieškos variklis laiko nesaugiomis. Tai, žinoma, nėra lemiamas kriterijus, bet kuo geriau paieškoje pasirodo svetainė, tuo daugiau lankytojų ir tuo daugiau potencialių klientų. O kadangi bendra kryptis link saugių svetainių, tai nesaugios bus kaip tik “mušamos” žemyn.

Mokami ir nemokami SSL sertikatai

SSL sertifikatus galima naudoti tiek mokamus, tiek nemokamus. Mokami sertifikatai turi papildomų funkcijų, pavyzdžiui, rodo sertifikatą išsiėmusios įmonės pavadinimą (maxima.lt), leidžia vienu sertifikatu saugoti subdomenus (https://subdomenas.jususvetaine.lt) ir t.t., tad jų tikrai reikia didelėms ir daug vartotojų turinčioms svetainėms.

Sertifikatą susidiegiau, tačiau visi ar dalis puslapių vis dar rodo Not secure

Net ir sudiegus sertifikatą, tikėtina, kad dalis kodo arba nuorodų puslapyje yra nesaugios (pavyzdžiui, SSL sertifikatas veikia, bet kur nors svetainėje yra įkelta ir kraunama nuotrauka su nuoroda http:// ne https://). Kaip šią problemą spręsti priklauso nuo svetainės turinio valdymo sistemos ar kodo, tad derėtų pasikalbėti su svetainės ar serverio administratoriumi.

Šaltinis: nbranded.lt

Dalintis šį pranešimą


Nuoroda į tema
Pasidalinti ant kitų socialinių tinklų

Manau reiktų ir šiam puslapiui ssl,  Google reitinguotų aukščiau.

Dalintis šį pranešimą


Nuoroda į tema
Pasidalinti ant kitų socialinių tinklų
prieš 59 minutes (-čių) , Tomas parasė:

Manau reiktų ir šiam puslapiui ssl,  Google reitinguotų aukščiau.

Bus, kelsimės į kitą serverį ten ir pritaikysim sertifikatą.

  • Reputacija + 1

Dalintis šį pranešimą


Nuoroda į tema
Pasidalinti ant kitų socialinių tinklų

Užsiregistruokite arba Prisijunkite kad galėtumėte komentuoti

Jeigu turite paskyrą, prisijunkite

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite mūsų forume.

Registruotis

Prisijungti

Esate užsiregistravęs? Prisijunkite.

Prisijungti dabar